| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, ce credeti despre "omleta cu usturoi"?
Adica eu pregatesc/prepar o omleta/un scrob cu usturoi incorporat in ea.
O prajesc in ulei de masline, nu in ulei de floarea soarelui, pentru ca uleiul de masline e mai sanatos, mai nutritiv, in sfarsit, aduce mai multe beneficii organismului uman decat uleiul de floarea soarelui.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mmm, ia sa imi dai si mie reteta.

| Curious2 explică (pentru DoarBogdan):

Maica-mea va pregati una, dupa ce il asculta pe Raet Arafat.
Nu e o reteta speciala, nu are vreun ingredient secret.
E doar o omleta cu usturoi.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Curious2):

Si e foarte sanatoasa ^_^

| Freya1 a răspuns:

Nu pot sa mănânc omletă, imi provoacă greata nu stiu de ce.Iar usturoiul desi il mai pun cand fac ciuperci spre exemplu, imi provoacă acid.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cu usturoi nu stiu cum e dar cu ceapa verde e delicioasa.

| RKBlue a răspuns:

Uleiul prajit nu e sanatos, indiferent de tip.Sorry.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gretos

| tup3u a răspuns:

Cu unt e mai bună și probabil că vorbești de usturoi verde pentru că altfel, nu știu cum ar fi.