| iosubianca a întrebat:

Salutare, am o problema cu termostatul wireless de la centrala. De exemplu sunt 21 de grade în camera în care este poziționat și il setez ca vreau temperatura sa ajungă la 23 de grade... Pornește centrala, ajunge la 23 de grade și nu se mai oprește. Deloc! Care poate fi problema și eventualele soluții?

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Adica cum "nu se mai opreste"?
Ajunge la 28-30 de grade? De obicei se opreste cu 1/2 grad peste ce ai setat.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu sunt multe componente in el, ori e stricat aparatul ori e stricat receiver-ul de la centrala. Cauta pe net modelul exact de aparat ca poate e o problema generala.