| AndreeaPop123123 a întrebat:

Pun o întrebare
Bună ziua
Am o centrala ariston
Termostatul site Chomputer (înțelegeți voi...)Setez temperatura sa porneasca la 18 grade și sa se oprească la 23
Ok, pornește ajunge la 23, însă aici e problema. Nu se oprește uneori și dacă se oprește când sunt 22, 7 pornește

Nu ar trebui teoretic sa scadă pana la minim (18 grade) și după sa pornească?

Mulțumesc

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Termostatul este wireless sau cu fir?

| sierra1 a răspuns:

E ok cum merge, menține temperatura intre cele 2 limite! Deci la 22, 7 pornește, până când ajunge 27 apoi stop