| SynapseNinja a întrebat:

Cât timp se fierb crenvurștii? Se pot pune și la microunde, dacă da, cât timp și la ce temperatură? Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| beebo a răspuns:

Nu.i lasa la microunde ca poate se sparg si dupa trebuie sa-i cureti, pune apa intr-o oala mica cat sa acopere crenvustele si pune.l la foc mare, ar trebui sa fie gata in vreo 5 minute sau chiar mai putin

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Se pot face și la microunde (cam 30 - 45 de secunde).
Secretul? să-i înțepi de la un cap la altul cu furculița astfel încât să nu facă presiune la interior când se încing. Pune totuși un capac (special, din plastic) peste farfurie.

| mihaicelsfant a răspuns:

Sincer eu i fac mai mult la microundelaughing acum nu stiu exact la ce temperatura i las cam 40 sec

| Uvox a răspuns:

Azi e zi de crenvursti? Eu de ce nu am aflat?
Nu cred ca e ok la microunde deoarece au membrana dar sa ne spui cand plesnesc cat de tare o fac.
Sa fierb cred ca 5 minute, plus sau minus.