| Sauciuc_Razvan_Constantin_1983 a întrebat:

Salutare tpu.ro!

Care este cea mai buna apa potabila din Romania?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Apa de izvor de la munte.

| annakarenina a răspuns:

Citeste pe ambalajul fiecareia, in general, cea mai buna varianta este apa imbuteliata in sticla de sticla, deoarece plasticul utilizat de obicei este destul de toxic, de aceea exista si data de expirare.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Cea de izvor.

| Adbbmsh a răspuns:

Aqua Carpatica

| 0Alexander0 a răspuns:

Cea de la munte...

| PavelAndrei78 a răspuns:

Am multa incredere in apa de izvor. Eu folosesc Calipso, apa naturala extrasa dintr-un izvor situat la peste 250 m adancime din Codrii Vlasiei si care are un continut nesemnificativ de nitriti. Prefer apele de adancime pentru ca, din punctul meu de vedere, sunt cele mai pure