| rodi707 a întrebat:

Foarte multi oameni, din toata tara beau apa toxica, infestata cu nitrati, nitriti etc.
Stiti vreun astfel de sat sau localitate din Romania, in care locuitorii nu au acces la apa potabila?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu... localitatea Saveni din jud BT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca in Bucuresti nu este apa potabila, de retea in toate zonele, ce sa vorbim de sate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri, dar cautam un sat, pentru un posibil proiect, un catun ceva, loc ce nu are fonduri, dar are oameni cu bunavointa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
in documentul de mai jos (format PDF usor de deschis) aveti telefoanele tuturor comunelor si satelor din Judetul Hunedoara, sunt 3 pagini format A4 (o mica parte din PAGINA 1 are orasele, dar mai jos si paginile 2 si 3 sunt doar comune si sate), nu va ia mult timp sa faceti turul celor care duc lipsa de apa potabila si sa decideti dvs. insiva pe cei care merita mai intai ajutorul financiar
http://www.sips.ro/......adrese.pdf
SUCCES

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
pai tocmai eu ti-am indicat doar judetul Hunedoara :-D
sunt doar 2 pagini si un pic cu numerele de telefon ale satelor noastre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat, doar ca nu e prea relevant raspunsul tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bx.ro/member_page.php?id=998

| Alina a răspuns:

Da, in Slobozia apa nu este potabila, desi o platim si nu poate fi folosita nici in scopuri menajere, asa ca toata lumea cumpara apa pentru baut, mancare si tot ce este nevoie.

| alleecsandra a răspuns:

In saveni nu se bea apa toxica, sa fim sriosi cine bea apa de la chiuveta din savenistraight facelol

| rodi707 explică:

O lista a primariilor din toata tara se gaseste aici http://www.ghidulprimariilor.ro/
Ba chiar unele primarii au si website, dar sa contactez fiecare primarie in parte sa intreb despre acest lucru, ia extrem de mult timp, motiv pentru care am adresat aici intrebarea.
Oricum, multumesc!