| C1eu1C a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog frumos cum se face popcorn la cuptorul cu microunde Hyundai ( nu are butoane al meu, cred ca se numeste "rotita", una cu "power" si alta "timer"). Pas cu pas daca se poate.
Dau funda. Multumesc

2 răspunsuri:
| DPaul a răspuns:

Pai, la cuptorul meu cel vechi care avea acele doua "rotite" selectam la power undeva la mijloc si timer-ul la 3-4 minute.

Sau poti sa pui pe un timp mai lung si sa stai sa asculti pana nu mai pusca asa tare. la inceput e mai greu dupa o vreme o sa te obisnuiesti. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| C1eu1C explică (pentru DPaul):

Acolo unde scrie power, eu una nu m-am bagat niciodata. Adica doar la timer. Iar acum floricelele nu se mai fac. M-am mai gandit eu ca poate erau "trase", adica sper sa nu fie problema la mine ( la cuptor). Am stricat 2 pungi d'alea ai tot asa. Cand mai ramane aprox. 1 min incep sa "trosneasca" si alea, si nu se fac decat cateva. Oricum multumesc de ajutor. Si sper ca nu te-am plictisit cu prostiile mele, dar chiar sunt disperata laughing aveam azi o pofta!