| laurentiu80 a întrebat:

Am o pisica in varsta cam de 5 luni si este foarte activa, doarme foarte putin in jur de 2-3 ore pe zi, in rest imi zgarie toti peretii din casa, face obraznicii si zburda ca o nebuna prin toate camerele.Eu locuiesc la bloc si am avut probleme cu vecina dedesubt, deoarece se aude la ea atunci cand imi zburda pisica in casa.Am incercat sa imi linistesc pisica strigand la ea dar nu se teme de mine si are tendinta de a ma zgaria. O tin in casa datorita prietenei mele care tine f mult la pisica asta ordinara car nu ma lasa sa dorm nici noaptea deoarece ma musca si ma zgarie pe picioare. De foarte multe ori m-a speriat noapte venind pe perna mea, odata dormeam si m-a trezit un miros intepator de urina, atunci am vazut ca pisica dormea cu fundul la nasul meu. I-am zis despre acest incident prietenei mele dar a inceput sa rada si nu a incercat sa gaseasca vreo solutie.Acum prietena mea este plecata 2 zile din localitate si eu trebuie sa stau cu pisica acasa. Da-ti si mie un sfat cum pot scapa de aceasta pisica impertinenta? Sa o duc departe si sa ii zic prietenei mele ca a fugit deoarece am uitat usa deschisa?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nahlaughingpacat
ce rasa este?
si pisica mea face la fel
ea are energie pentru e tanara
cand o sa faca 2-3 ani o sa stea numai in fotoliu
pana atunci incearca sa nu mai tipi la ea so intarati
ca dupa aia o sa aiba dusmanie p tine