| ItsKareeeen a întrebat:

Știu că este ridicol dar dacă pun oreo cu lapte într-o cană în microunde se întâmplă ceva rău? Vreau să fac rețele alea rapide și cu praf de copt

9 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt o multime de retete de prajituri care se fac la cuptorul cu microunde.
vezi ca cana sau fie de ceramica sau sa folosesti vase specifice cuptorului cu microunde.
Iar daca folosesti praf de copt sa pui compozitie pe jumate sau trei sferturi ca sa aiba unde creste.

| ReddY25 a răspuns:

E posibil să explodeze

| sammie a răspuns:

S-ar putea sa curga din ea. ( mi s-a intamplat cand am incercat sa fac Mug cake )

Răspuns utilizator avertizat
| FindMyName a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, e doar un desert simplu happy dacă e sa curgă puțin conținutul în rest mănâncă fără probleme

| OxyAliA a răspuns:

"Ridicol" înafara faptului că ar putea curge conținutul pe lângă, nu ar fi.

Dar poți pune mai puțin lapte (jumătate de cană), dacă este unpic mai mare, mai ales că pui praf de copt, care are tendința de a umfla.

| melimili a răspuns:

Ai fiert vreodata lapte, gospodino?
Ai vazut ca la fiert se umfla si se varsa tot daca nu iei masuri?
La fel se va intampla si in cuptor. Mizerie, etc.