| Fallen31 a întrebat:

Trebuie sa inghit ceva care e foarte neplacut la gust si imi creaza greata. Cum pot sa scap de senzatia aia de voma etc?

13 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Tine-ti respiratia pana inghiti, apoi bea repede apa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Imediat după, se bea/mănâncă ceva dulce sau acrişor ( ex : o felie de lămâie/portocală/kiwi, suc/zeamă de aceste fructe, etc. ).

Toate cele bune.

| h3r a răspuns:

Nuu!
Ori încerci să înghiți repede, fără să te gândești la gust( vei reuși ), ori cu iaurt, apă sau suc, dacă este medicament!

| valentingb a răspuns:

Cum ar fi...un medicament? happy E simplu
: foarte rapid, bagi in gura, iei apa, inghiti, apoi bei ceva acidulat daca ai voie, sau zahar, miere, lamaie, ceva cu un gust intens, care sa anuleze pe acela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Bea apa cu lamaie.
Te pup!

| τττ a răspuns:

Bună.
Starea aceea tu ți-o provoci! Nu te mai gândi la gust și imaginează-ți că mânânci ceva dulce. Dacă nu poți să-ți scoți asta din cap, după înghițitură bea apă sau pâine.
Pa, pa.

| ReusxD a răspuns:

Incearca asa:
1.Inghite acel ceva care trebuie inghitit
2. Apoi ia repede o portocala, banana, mar etc. Dupa care gustul cel bun o sa-L elimine pe cel gretos.Bafta

| thewomaninwhite a răspuns:

Bea apa dupa cat mai multa ca sa scapi de gustul care iti ramane in gura

| Own3r a răspuns:

Gandesti ca mananci ceva ce iti place tare.

| Sweety27 a răspuns:

Iei repede apa sau o feliuta de lamaie!

| kameleonic a răspuns:

Ori amesteci cu ceva ce iti place, ori bei ceva dulce dupa. hai ca poti, nu e greu! big grin

| Dyana1603 a răspuns:

Incearca sa respiri pe gura cand il inghiti, nu pe nas. Dupa bea apa sau putina lamaie

| Mocanu_Ramona-mihaela_1988 a răspuns:

Cel mai bun pentru greata Nestea ceai verde incearca!