| ajutorul3000 a întrebat:

Ce sa fac ca sa scap de senzatia de greata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| roxaa15 a răspuns:

Incearca cu o limonada de lamaie

10 răspunsuri:
| 93Anna93 a răspuns:

Lamaie,Grapefruit(de la care mananci doar pulpa,adica,dai pielitza aia jos, ca sa nu fie amar) sau portocale. Daca nu poti manca nimic, incearca sa mananci niste covrigei uscati, simpli, fara nimic.

| andreea171998 a răspuns:

Poti sa sorbi dintr-o limonada, sau exista defierite medicamente care te scapa de senzatia de greata.sau mai bine ar fi sa versi pentru ca astfel iti va trece si te vei simti mai usurat/a.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Există metoclopramid, ori ...muști din lămâie (dacă ai curaj laughing ), ori bei ceai de mentă rece, cu inghitituri mici.

| sebysebyca a răspuns:

Baga degetul in gat!

| TheBlueWolf a răspuns (pentru sebysebyca):

Nu mai bate campii.In momentul in care recurgi la un astfel de mijloc de a scapa de greata iti asumi un risc foarte mare, repercursiunile facandu-se simtite mai pe viitor. Daca tu folosesti metoda asta bravo, dar nu ii indemna si pe altii.

| Apocaliptic a răspuns:

Mananca o lamaie/jumate de lamaie/o felie de lamaie dar inceet.
In ori ce caz, ceva acru.

| FloryB a răspuns:

Ia niste lamaie, ori ceai ori cu zahar.

| Z3r0 a răspuns:

Ia niste lamaie sau bea ceai de lamaie sa vezi ca ti trece

| Z3r0 a răspuns:

Bai.ti-am mai zis bea ceai de lamaie sau limonada ori musca din lamaie si vezi ca iti trece si eu aveam aceste senzatii cand eram mic

| metinaru22 a răspuns:

Spalate un pic pe ochi si apoi ia niste lamaie! funda?