| anonim_4396 a întrebat:

Va place sa gatiti? Daca,da,care este cea mai gatita mancare de voi,daca,nu, de ce nu va place sa gatiti?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu imi place pe o parte pentru ca mi se face rau cand aud de bucatarie si parca imi vine o stare mica de suparare dar pe alta parte trebuie sa imi placa fiindca fara mancare nu pot trai.

| wforweirdo a răspuns:

Îmi place, dar mi-e prea lene să gătesc. De obicei "gătesc" chestii ce sunt gata repede, gen cartofi pai, clătite, din astea. Mama îmi mai spune să o ajut, să fac supă şi chestii, dar tot timpul o refuz. Oricum, deşi n-am încercat, nu prea îmi vine să mă ating de carnea crudă.

| Gogu06 a răspuns:

Piure, supa, ciorba, friptura cu sos si ciuperci, paste, peste la cuptor, supa de fasole, musaca, sarmale, caltabosi, ardei umpluti, chiftele, pastrama, rulada cu carne, mici, sendvisuri micute cu putina salata de varza cu salamior si o felie subtire de muschi tiganesc peste care pui branza si o felie de rosie. Asta imi place sa gatesc. Imi place sa fac gratare si mancare la cuptor.

| Măduuțaa a răspuns (pentru Gogu06):

Bravo tie! Ar trebui sa te chem la mine acasa sa imi gatest zi de zi!

| Petrica44 a răspuns:

Ador bucataria si acolo ma simt in largul meu, dupa o zi sau noapte stresanta de munca.Gatesc de cand aveam 10-11 ani,am facut mancaruri specifice tuturor continentelor,dar cea mai buna "bucatarie" este romaneasca.
Cea mai gatita mancare de mine? Indiscutabil salatele din legume, legume cu ton, de fructe.Cea mai indrazneata reteta facuta de mine? Hmmmm, cred ca a fost cozonacul, care de altfel mi-a iesit superb! I-am facut cred peste 50 de fotografii, la vremea respectiva.happyIn incheiere pot afirma ca bucataria ma destinde, ma relaxeaza si uneori imi da incredere in mine (nu ca n-as avea), dar imi dovedeste ca intr-adevar sunt un AS.winking

| panther2007 a răspuns:

Imi place sa gatesc, dar nu gatesc de prea multe ori acelasi tip de mancare.
Insa trebuie sa spun un lucru, sunt pasionat de piure(fac de 2 ori pe saptamana), si detest cartofi prajiti

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Imi place sa gatesc torturi si sa le ornez.

| strazi1 a răspuns:

Salut,
stiu sa gatesc de toate chiar si mancaruri din alte tari,(nu sunt bucatar de meserie happy ) am avut avantajul sa traiesc cu foarte multe nationalitati-"natii" de pe acest glob pamantesc, am muncit de la 16 ani prin 5 tari si, nu regret asta nici o clipa, in fine...cel mai mul imi place sa gatesc pasta cu sau fara carne, sunt mai bine de 70 de feluri de pasta si 6-7 retete pe fiecare fel=500 retete ca popa big grin.
Al doilea este orezul, care sunt si aici vreo 9 feluri de orez, din care se pot face risotto-vreo 50 retete, si multe alte retete romanesti.
Si al-3-lea este carne argentina, care se face pe o roca, si are un suport sub ea in care se pun carbuni, un fel de gratar, carnea iese dementiala :O, si mai sunt costitele braziliene care se sunt dulci-picante, foarte tare reteta......pacat ca eu nu prea mananc carne ca am flora intestinala delicata sad...
Numai bine!

| Loghin_Alina_1985 a răspuns:

Imi place foarte mult sa gatesc.Cel mai mult imi plac placintele cu pasta de foietaj cu diferite umpluturi(ex. spanac si mozzarella), pastele, pestele, salatele, ciorbele.As sta toata ziua in bucatarie happy

| KaTy20 a răspuns:

MIE imi place sa gatesc!big grin cea mai desa mancare gatita este Radauteana.O IUBESC!:p

| crinutzadragutza a răspuns:

Mie imi ple sa gatesc... mai ales crema de zahar ars, pandispan, clatite, biscuiti, iepure la tava, snital, pulpite