| UmbraDeVulpe a întrebat:

Vreau sa mananc cereale dar fara lapte, cu ce as putea sa mananc atunci? Sau numai cu lapte e bun?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu apă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Te sfatuiesc sa nu cumperi prostioare pentru copii, colorate sau cu ciocolata, care sunt cat se poate de nesanatoase din cauza procesarii in mai multe etape si a adaosului de zahar, ci cereale integrale pe care le poti consuma adaugand iaurt.

De exemplu, mie imi place mult combinatia de ovaz integral(simplu, cumparat din Lidl, la toc de hartie) inmuiat peste noapte in iaurt+fructe de sezon (capsuni,afine, zmeura, caise etc) adaugate dimineata cand mananc portia. Si gatit cu lapte la foc mic e foarte bun, cu stafide si seminte pe care le adaugi dupa preferinte, dar tu ai zis ca doresti fara lapte.

| Fatamuntilor a răspuns:

Iaurt grecesc!

| Sistemulxxl a răspuns:

Incearca cu frutti fresh sau apa.

| nevermind1234 a răspuns:

Poți încerca "laptele" de soia, de migdale sau ovăz, ceaiul tău preferat, compot de fructe sau iaurt.

| Hangedman26 a răspuns:

Cu iaurt!