| IrinaRebeca222 a întrebat:

Ce pot mânca dacă vreau sa țin post? Am 16 ani si sunt mare "fan" al laptelui. Mănânc de vreo 2-3 ori pe zi cereale cu lapte. Cu ce as putea înlocui? (Scuze categoria) funda

Răspuns Câştigător
| Georgiana4091 a răspuns:

Dimineata poti bea o cana de ceai cu o falie de paine cu gem sau poti bea lapte de soia,un pahar de suc de fructe e foarte bun in post, sunt multe ale alimente de post cum ar fi cartoful, snitelele din soia, branza de soia, etc.etc. sper ca te-am putut ajuta big grin

7 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Poti manca cartofi prajiti (pai), supa de legume, sarmale de post, pateu vegetal si paine prajita cu usturoi. Postul nu inseamna tot ceea ce mananci si ceea ce scoti pe gura (injurii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lapte de soia, lapte de migdale, lapte de cocos.
Branza de soia(tofu), carne vegetala (seitan).

| Madayna a răspuns:

Consuma lapte de soia.

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Lapte degresat.

| FoorRocknrool a răspuns:

Daca doresti in magazine este lapte de soia are cam acelasi gust ca laptele de vaca

| Maryusell a răspuns:

Poti manca cartofi fierti, supa care nu cotine ulei si carne, fructe si legume, masline ( sa letii intr-un bol cu apa o ora pentru a iesii sarea si uleiul din ele) si alte chestii.

| Match3 a răspuns:

Pai ai putea incerca pate vegetal cu mazline, e delicios.
Poti incerca sa bei multa apa, sau daca nici asa nu merge spune-i mamei tale sa iti cumpere niste lapte praf care se face cu apa calduta.Asa nu vei mai duce dorul happy laptelui cat timp tii post big grin Funda?