| byencutzaoo1 a întrebat:

Vreau si eu o reteta de prajitura de post!dar sa fie super buna!va rog!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Aici găsești mai multe, ușor de făcut, bine explicate și foarte bune la gust! http://zinnaida.ro/retete-culinare/

| LostYou a răspuns:

Ingrediente: 1cană zahăr, 1cană apă, 1/2 cană ulei, 5 linguri gem sau dulceaţă (eu am folosit dulceaţă de gutui), 3 linguri cacao, 1cană nucă măcinată, 1linguriţă praf de copt, 2 căni de făină, mirodenii.

Mod de preparare: amestecaţi toate ingredientele până se obţine o compoziţie cremoasă.

Se coace la foc potrivit 30-35 minute, pe deasupra am presărat nuca măcinată, dacă doriţi puteţi pune şi nucă de cocos.

O lăsăm să se răcească după care o tăiem.

Poftă bună!