| DenisIonut01 a întrebat:

A cumparat cineva ceva de pe ebay? As dori sa imi explice cat costa transporul adica pe langa produs 10$ cat mai dai in plus si daca este international si cum se procedeaza? Am gasit lucruri faine si vreau sa stiu cum se procedeaza.Multumescwinking

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Eu sunt un client activ al Ebay-ului.
*Trebuie sa verifici daca produsul ajunge in toata lumea sau in tara in care te afli
*Trebuie sa te asiguri ca vanzatorul are un feedback pozitiv(peste 97%) ca sa nu iti iei teapa
*Sa fii atent daca produsul care vrei sa il cumperi, e la licitatie online(in cazul acesta oferta cea mai buna cumpara produsul) sau il poti cumpara imediat.
*Sa citesti bine scheda produsului, inainte de a face plata.
*La produsul pe care il cauti, sa te uiti la mai multi vanzatori, caci ofertele pot varia in functie de pretul produsului si de pretul transportului.

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Depinde de vanzator. eu de la care am cumparat oferea transport gratuit. nu exista o regula general valabila, trebuie sa verifici la fiecare vazantor in parte, la unii e scump, la altii e chiar gratuit. insa, cu cat e mai ieftin cu atat va si dura mai mult.