| AndyNuStiuHelpMe a întrebat:

A trecut aproape o zii si nici un consultat de la eMAG nu ma contactat in legatura cu pacheltul pe care a m vrut sa il primesc dc?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Ce-i "aproape o zi"? Ei trimit in 48 ore.E adevarat ca uneori vine si intr-o zi. Depinde la ce distanta esti de un magazin (ei au mai multe magazine in tara dar uneori n-au marfa la magazinul apropiat). Nu te va suna nimeni de la magazin. De la magazin vine e-mail cu stadiul comenzii si atat. Te va suna de la firma de curierat ca sa ti-l dea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai rabdare si tu ca doar nu era sa te sune noaptea. In general comenzile daca le faci online la ei nu se confirma telefonic, doar in cazuri in care nu au in stoc sau ceva de genul.

| AndyNuStiuHelpMe explică (pentru suntserios):

Aviz o.0? eu am lasat un numar de telefon si adresa de e-mail pe care o au ei de pe contru meu :\ eu zic ca e destul de usor sa ma contacteze!
Suntserios : da ai poate si tu dreptate. da eu am vrut sa ma asigur ca totul e in regulla... adica e prima oara cand comand de pe net. si acolo scria ceav sa confirm plata sau ceva de genu... si eu nu am avut cum ca eu card nu am si credeam ca coletul se trimite prin posta si dau bani la primirea lui xD, acu nu stiu ce sa cred, poate nu am inteles bine, oricum mersii

| suntserios a răspuns (pentru AndyNuStiuHelpMe):

EMAG nu lucreaza cu posta, ei trimit pachetul doar prin curier. daca ai ales modalitate de plata ramburs vei plati cand vine curierul acasa. Teoretic daca comanda a fost confirmata ai primit un mail

| OnuOnulică a răspuns:

Bună

Te vor suna ei peste câteva zile.
În jur de 2-3 zile trebuie să ai răbdare că, au mulți clienți pe cap!
Tot ce trebuie să ști e că vei primi produsul comandat.

O zi bună!

| HardCore7750 a răspuns:

Rabdare, te vor contacta daca ai dat numarul de telefon, oricum te vor suna aia de la Curier mai exact Fan Curier
Toate cele bune

| MitroKta a răspuns:

De obicei, cei de la eMAG sunt seriosi. Trebuie sa te sune in ziua urmatoare efectuarii comenzii in cazul in care faci comanda seara, sau chiar in aceeasi zi daca faci comanda mai de dimineata.
Din cate stiu nu trimit prin posta, doar prin curier. Mai ai posibilitatea sa alegi sa ti-l trimita la sediul magazinului eMAG din orasul tau in cazul in care ai asa ceva. Astfel nu mai platesti transportul.

| RockableHu a răspuns:

Cred ca iti trebuie avizul postal prin care-ti comunica. Doar asa te poate contacta

| suntserios a răspuns (pentru RockableHu):

Ce aviz postal? ai idee macar despre ce e vorba?

| AndyNuStiuHelpMe explică:

Da mersii mult pentru informatii... dar chestia e ca eu nu am ales 'Numerar sau ramburs' ci 'Numerar sau rambur'... si nu mau mai sunat. ca trebuie sa confirm plata. adica e prima oara cand comand. spuneti-mi va rog ce sa fac?
o.0