| nimenisinimik a întrebat:

Acum 7 luni am cumparat o pereche de casti de pe evoMag si saptamana trecuta nu s-au mai aprins si nici nu mai functioneaza. I-am rugat printr-un email sa imi spuna procedura de trimitere la garantie si mi-au spus ca trebuie sa trimit coletul prin Cargus si mi-au dat toate detaliile.Ideea e ca eu am facut cerere la Cargus de trimitere si nici macar email nu am primit, nici macar un telefon si de 5 zile astept sa vine.Ce e de facut? Cum sa ii chem pe tipii de la Cargus?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Vezi in ghid la pagina 10 cum trebuie sa procedezi pentru a solicita curierul:https://webexpress.cargus.ro/

| nimenisinimik explică (pentru alessia5158):

O singura intrebare.In cazul in care il solicit in modul ala va veni la mine acasa si atunci trebuie sa ii dau datele destinatarului pentru ca nu vad nici o rubrica destinata chestiei astea.

| alessia5158 a răspuns (pentru nimenisinimik):

Daca nu te descurci cu manualul de utilizare, cauta (in lista )un centru de expediere si du-te cu coletul acolo :http://www.cargus.ro/ro/contact#centers

| neutrino a răspuns:

Repeta email-ul.

| FatUglyVirgin a răspuns:

De ce nu te duci singur frumos la un service-ul unde ai garantie?

| nimenisinimik explică (pentru FatUglyVirgin):

Eu stau le 300 de km de evomag deci nu prea se poate.