| Stralis a întrebat:

Astazi mi-am cumparat o pereche noua de casti Genius H5-500X si am o problema. Microfonul functioneaza am facut si test dar nu aud nimic in casti. Adica cand le bag in calculator nu le recunoaste nu face nimic. Nu stiu ce sa ii fac.
Va rog ajutati-ma. Funda...

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Cu placere happy

Bafta,
Shin.

3 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Daca ai si boxe la PC (sau cel putin inca o iesire de sunet (boxe, TV)) va trebui sa selectezi castile ca Output Device.
Daca te duci in Control Panel >> Sound si le selectezi din tabul de "Playback". Dupa ce le-ai selectat, apesi pe butonul "Set as Default" si apoi "Ok".
As trebui sa ai sunet pe casti din acest moment.

P.S. Unele programe/jocuri vor trebui restartate pentru a folosi noua setare de output device.

Numai bine,
Shinwinking

| Stralis explică (pentru Shin):

Da dar eu am si inca o problema...Cand intru in Sound>>Playback>> La "Headphones" scrie "Not plugged in ", dar ele sunt conectate...Ce sa fac?

| Stralis explică (pentru Shin):

Am rezolvat! A trebuit sa iau doar un alt driver audio de pe net..Acela find Realtek HD Audio Driver R2.24.
Oricum iti dau o funda mare pentru ajutor! Mersi din nou

| Shin a răspuns (pentru Stralis):

Cu placere happy

Bafta,
Shin.