| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana am achizitionat o bicicleta first bike mountain bike impulse xt.are de toate.insa ceasul nu imi arata cat am la ora.are doar 2 butoane si are un fir pe suspensie care merge pana jos iar pe spita are ceva mic, metalic care are trebui sa-mi arate cat rotatii pe minut am. l-am pus in dreptul firului si tot nu il ia.(apropo ce parere aveti despre alegerea bicicletei?)

9 răspunsuri:
| sese a răspuns:

Daca consideri ca ceva nu functioneaza cum trebuie mergi la magazinul care ti-a vandut-o si explica acolo ce si cum; esti in garantie si banuiesc ca ai certificatul; sunt obligati prin lege sa rezolve problema. Daca nu trimite-mi un mesaj privat si te indrum desi nu cred ca o sa fie cazul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt biciclete low-end si nici macar. sunt prost facute, grele nefiabile si se strica repede.de aceea sunt ieftine.Parerea mea e ca nu ar trebui comercializate.Incearca sa scapi de ea cat mai merge si cumpara-ti una second-hand daca nu te tine bugetul, daca ai bani pregateste-te sa investesti minim 10 milioane in una noua, calitate inainte de pret. dar in nici un caz First Bike. sper sa nu mai repeti greseala. Cauta pe internet forumuri de biciclisti si magazine calumea. SPOR

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii atent inainte de a cumpara ceva stiu din experienta propie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum 2 saptamanii mi-am luat si eu o bibicleta First Bike Impuse XT imi merge kilometrajul imi arata tot dar scartaie si nu stiu de unde cred ca de la suspensia de spate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chestiuta mica metalica este un magnet si la capatul firului de pe suspensie este un receptor magnetul trebuie sa fie pe aceeasi directie cu receptoru ca sa inregistreze ceva distanta nu trebuie sa fie mai mare de trei-patru cm altfel nu va mai inregistra.mai bine luai o univega, cube, focus, ceva nemtesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si lui un prieten i s-a intamplat care a avut aceiasi bicicleta si nu ia mers si a mers la magazin inapoi la first bike si sa-ti dea alt din ala de metal

| TRoll_6297 a răspuns:

O mai ai? O vinzi? Vreau piesele.

| GhostRazvY a răspuns:

Vreau sa spun ca aceasta bicicleta este foarte rezistenta? ieri vruiam sa vad cat prinde viteza maxima si la 50km/h am intrat cu ea intr-un gard si nu i s-a rupt manerul de la frana de spate si s-a strambat furca de fata