| radu125372 a întrebat:

Pentru o cursă de Mountain Bike ( MTB ) pot participa si cu o bicicleta fara suspensie? Nu are suspensie nici pe fata nici pe spate. Poate fi considerata o bicicleta fara suspensie, MTB?
Mersi!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu contează dacă ai sau nu suspensii, important e să participi! Adică să vrei

| mihai69 a răspuns:

1. Teoretic, da.
2. Nu poate. Și nici nu o să te ajute pe traseu.
Mai bine nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O bicicleta fără suspensie in față se numește o bicicleta gravel ( daca este imitația după o cursiera), sau bicicleta polivalentă ( daca este copie după o bicicleta MTB hardtail, dar are rotile de dimensiune mica, lipsa suspensii, ghidonul drept. Merge sa circuli cu ele pe asfalt si macadam ușor ( drumuri forestiere, drumuri comunale - de țară). Nu recomand sa folosești bicicleta la competiții de MTB.