| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si de curand am aflat ca am cancer. Ce pot face?

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să ai psihicul tare, joacă un rol esenţial în avansarea bolii.
Tratează-te în străinătate, Ungaria, aici mori sigur! Sistemul nostru sanitar nu este nici măcar în faşă, actul medical este de cea mai joasă speţă, doctorii te tratează cu spatele, etc.
Caută pe net clinici în Ungaria, Austria, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

Exista forme mai usoare, operabile, tratabile.Trebuie sa lupti, sa ai incredere in medicii romani care uneori fac minuni in conditii modeste.Consulta si un al doilea specialist.

mira
| mira a răspuns:

Replica pentru Iorgo:Toate cancerele sunt maligne.Tratamentul cu marijuana este in faza de cercetari pe animale.Va dura cativa ani pana se va ajunge la medicament.

| marrr a răspuns:

Dumnezeu nu incearca pe oricine. Poti trece peste!

| ancutsa410 a răspuns:

Shopping?
in finestraight face
cam grava problema dar gandeste-te ca sunt diverse tratamente si poti sa lupti cu boala, si de ce nu? sa si invingihappy
nu fii pesimistahappy
multa sanatate!

| Slow a răspuns:

Imi pare sincer rau... Ar trebui sa ceri mai multe pareri si sa nu te lasi doborat/a... Cum au spus si altii, exista mai multe forme de cancer. Depinde organul la care ai cancer si cat de avansat e.
Exista tratamente pentru cancer, chimioterapie in special. Sa stii ca o cunostiinta de-a mea a avut cancer la san si, slava Domnului, s. a vindecat. Nu. ti pierde speranta, doar se zice ca ea moare ultima. Daca, Doamne fereste, e avansat, incepe sa faci ce iti place. Bucura. te pe deplin de viata. Nu. ti petrece zilele plangand sau stand in casa. Iesi si fa tot ce iti place.
Oricum, sunt sigura ca daca ai credinta vei trece peste asta! Fruntea sus si multa sanatate!

| Riot a răspuns:

In Roamia prin tratamentele convetionale practicate de medicina multe forme de cancer nu pot fi vindecate, mai exact formele de cancer maligm (care se raspandeste in organism ) dar in schimb formele de cancer benigm se pot vindeca prin extirparea tumoarei si chimioterapie.
Asa cum am raspuns recent unui alt utilizator TPU exista o forma de tratament, nu este un leac babesc, este un tratament verificat si studiat de oamenii de stiinta in domeniul medicinei.
Este vorba de THC, substanta activa din Canepa Indiana (marihuana) care se extrage sub forma unui ulei concentrat si se administreaza pesoanelor afectate.
Studii efectuate pe pacienti au demonstrat ca THC-ul ataca celule canceroare si le grabeste procesul natural de autodistrugere, si totodata impiedica anumite forme de celule canceroase sa se mai raspandeasca in organism.
Ca sa intelegi mai bine intra pe Google si da un search, de asemenea si pe Youtube vei gasi nenumarate filmulete in care oameni care au fost bolnavi explica cum s-au vindecat cu ajutorul MARIHUANEI MEDICINALE.
http://www.iasiplus.ro/......rului.html
http://www.youtube.com/watch?v=v7bvFyEPOH8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=0F3mTf1z3Yo

http://www.youtube.com/watch?v=Q33HpFnNxHo
http://www.youtube.com/watch?v=GJmQ16cGBHU
http://www.youtube.com/watch?v=X2vdA5GOslM
Din nefericire MARIHUANA MEDICINALA este interzisa in Romania, pentru a o obtine legal este foarte greu, dar se poate, nu cunosc exact procedura legala, dar exista persoane care s-au tratat singure, procurand Marihuana ilegal si preparandu-si singur uleiul de marihuana.
Eu traiesc in alta tara si pot obtine uleiul medicinal de canabis, dar in Romania este interzis, daca as trimite in Romania acest ulei pentru a ajuta o pesoana sa se vindece de o boala, as fi condamnat la inchisoare minim 7 ani de inchisoare pentru contrabanda de substante interzise, traim intr-o societate nebuna, un sistem defect.

| andrei a răspuns:

sad pai un doctor poate sa iti spuna si conteza la ce ai cancersad si conteza in ce stadiu

doctorul stie ce e cel mai binesad

Bafta!

| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Bună. Tu râzi de noi? Dacă e aşa, sincer îmi pare rău, dar nu ai ce face, nu e boală tratabilă ci doar întreţinută pe o perioadă de timp, iar după aia, Dumnezeu cu mila! Şi totuşi, frate, faci mişto de noi? sad asta ar trebui să ştii. Fă-ţi rugăciunea!

| Uca_1100 a răspuns:

Cred ca TPU nu e in masura sa dea sfaturi despre aceste intrebari.Intreaba-ti parintii.

| mira_5804 a răspuns:

Trebuie sa faci mai multe analize, si sa afli in stadie esti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. Exista forme ale cancerului ce se por trata; in schimb orice iti ofera viata profita din plin, ai incredere in tine nu inceta sa fi optimist|a. Poate te va ajuta Dumezeu sa treci peste cu bine big hug Linisteste-te nu se va intampla nimichappy.

Consulta un medic cat mai des posibil, doar ei te pot ajuta happy

| Gigiku a răspuns:

Sa incerci sa te vindeci.

| marya a răspuns:

Profesoara noastra de istorie ne spune mereu "Omul ia pastile in continuare cand are cancerdar dar in natura nu se duce" poate ar trebui sa te plimbi prin natura sa adminri peisaje ...altceva chiar nu imi pot da seama imtreaba un medic

| pysy_1950 a răspuns:

Imi pare rau [nu stiu daca te ajuta cu ceva]. Eu zic sa nu renunti; desi nu se poate vindeca poti trai mult timp de acum incolo. Consulta medicul si fi optimista.

| Willing a răspuns:

Incepand cu luna iunie in cadrul cabinetului de psihoterapie Willing vor avea loc intalniri saptamanale intre femeile care au fost diagnosticate cu cancer. Scopul acestor sedinte este acela de a spori increderea pacientelor in tratamentul medicamentos si de a-l sustine prin propriile forte interioare. Vom raspunde impreuna la intrebarea :"Ce fac eu insami pentru a ma vindeca de cancer?". Puterea grupului va sustine fiecare persoana in parte. Avand alaturi oameni care trec prin aceleasi momente ca si tine iti demonstreaza ca nu esti singura si ca lucruri surprinzatoare si minunate ai atat de primit cat si de oferit.
Psihoterapia de grup este mijlocul prin care te dezvolti si cresti folosind resursele celorlalti si daruind din experienta proprie. Este o pauza pe care ti-o iei pentru a te concentra mult mai intens asupra ta ca fiinta cu suflet si trairi unice. Este un prilej de a descoperi cum functionezi si cum poti controla durerea. Vei gasi prietene noi si calde, vei asculta povesti duioase si pline de speranta care dau un sens bogat vietii.
Intalnirile grupului au loc in fiecare marti seara si dureaza doua ore. Pentru a te inscrie la urmatoarea sedinta de terapie de grup te invit sa ma contactezi telefonic la numerele 0758 51 20 43 sau 0771 30 96 34 sau prin e-mail la adresa office@willing.ro.
Te asteptam cu drag!