| Ionutmarian6868 a întrebat:

pot face cancer de la un hematom? e aflat la san...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. Un singur traumatism nu creste riscul de cancer de san

| Ionutmarian6868 explică (pentru Brigaela):

Si cum scap de hematom?

| Brigaela a răspuns (pentru Ionutmarian6868):

Mergi la medicul de familie si el iti va spune, in functie de localizare, dimensiuni, vechime, etc.

| alessia5158 a răspuns:

Nu faci cancer!---dar, daca in urma traumatismului apar noduli care persista va trebui sa mergi la medic.

| Ionutmarian6868 explică (pentru alessia5158):

Ce ar trebui sa inteleg prin noduli care persista?

| alessia5158 a răspuns (pentru Ionutmarian6868):

Sunt umflaturi ferme(care au masa )si care nu dispar de la o saptamana la alta sau de o luna la alta.O lovitura puternica in san ( chiar daca la barbati este un organ rudimentar) poate leza tesutul fibroadipos din structura lui si, pe cale de consecinta, pot sa apara formatiuni nodulare.De exemplu, poate sa apara "necroza grasoasa traumatica"(citosteatonecroza mamara)---- la palpare, se simte ca un nodul neted si ferm.

| NLS a răspuns:

De cand tot postezi aceeasi intrebare, ai fi aflat raspunsul de 10 ori. de la medic.