| bZkBoY12 a întrebat:

Am comandat ceva dp net cum stiu cand ajunge coletul la posta si cum il ridic

Răspuns Câştigător
| Cosmotel a răspuns:

Verifica-ti cutia postala in urmatoarele zile. te duci cu hartia aia si cu buletinul la posta. poti sa te duci si doar cu buletinul dar asa iti gaseste coletul mai repede.

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Preventiv, cel mai bine te duci cu buletinul si intrebi, e posibil sa nu iti ajunga avizul sau sa ajunga cu intirziere. E din strainatate sau din tara?

| traveler a răspuns:

Deseori 2 zile deoarece merg cu curierat rapid, vei fi anunt(a) prin posta si te vei prezent la posta cu anuntul si cu buletinul, daca este cazul cu unul din parinti pentru minori.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Primesti in cutia postala o notificare, mergi cu notificarea respectiva la oficiul postal de care apartii cu buletinul si cu banii pentru comanda respectiva, daca plata se face la ramburs.

| IonutAxi a răspuns:

Primesti in cutia postala o notificare, mergi cu notificarea respectiva la oficiul postal de care apartii cu buletinul si cu banii pentru comanda respectiva, daca plata se face la ramburs

| Marct a răspuns:

Primesti in cutia postala un biletel de notificare, te duci la posta cu buletinul si-l ridici. Daca ai de platit ceva o sa si achiti inainte de a-l primi.

| cipailina a răspuns:

Iti va ajunge la posta, tu depui bani si ridici cotletul.

| SyLvYuTzU a răspuns:

Daca,cand ai dat comanda ai dat si datele tale cum ar fi adresa de email ar trebui sa-ti vina un mesaj cu informatiile!

| JesicaT a răspuns:

Daca ti-a cerut datele personae, cum e normal, inclusiv adresa si nr de telefon, ei te suna cand ajunge pachetul la posta sau vine nea postasul cu el la tine acasa