| Zanisoara a întrebat:

am comandat ceva de pe net, si trebuie sa vina in posta. Daca nu vine avizul pot sa merg sa ridic coletul fara aviz? Ce trebuie sa am? nu stiu numele expeditorului.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Mie mi s-a întâmplat să nu primesc aviz, dar să fie coletul la poştă. Am fost acolo, am întrebat dacă am vreun colet pe numele meu, s-a uitat şi l-am primit. I-am dat C.I. şi banii, mi-a dat chitanţă şi am plecat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de aviz, mergi cu buletinul si intrebi de un pachet pe numele tau

| Pinocchio a răspuns:

Eu cred ca poti si fara aviz, doar sa ai buletinul la tine.
Nu trebuie neaparat sa stii numele expeditorului.