| AleAlexutza12 a întrebat:

FUNDA! Intrebare urgenta : Daca am cumparat niste pantofi de la un magazin chinezesc in valoare de 90 de lei si vreau sa ii returnez mai pot?
I-am cumparat ieri, dar nu am primit niciun bon. Vreau sa ii returnez caci nu imi vin nu imi sunt comozi dar nu i-am purtat.

Ce sa fac? Eu nu am timp sa i returnez azi nici maine oare daca ma duc luni ( 8 septembrie ) Mii va primi?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Depinde de angajati daca vor asta, in mod normal in orice magazin adevarat se pot returna chiar sau schimba cu un alt bun la aceeasi valoare, mult succes sper sa reusesti

| AleAlexutza12 explică (pentru vocea):

Multumesc! happy

| vocea a răspuns (pentru AleAlexutza12):

Nu ai pentru ce ale :* daca sunt oameni de treaba sigur ti vor primi inapoi :*

8 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Banii oricum nu-i vei primi inapoi, te vor pune sa alegi altceva in valoare de 90 de lei, cat ai dat tu pe pantofi.

| pietrean a răspuns:

Alexutza,tu nu stii ca nu este permis sa postezi aceeasi intrebare de mai multe ori? Ba observ ca ai dat si fundita unui raspuns pe care ai crezut ca te ajuta.
Cineva se ofera sa te ajute si apoi se trezeste cu raspunsul sters(dar si intrebarea ta).Nu cred ca este tocmai placut pentru noi si nici politicos din partea ta.Presupun,ca poate nu ai stiut si pe viitor nu o sa mai faci asa ceva.

| andaraluca27 a răspuns:

Daca nu ai bon nu o sa rezolvi nimic.

| AleAlexutza12 explică (pentru andaraluca27):

Dar eu nu am primit bon de la vanzatoarea de acolo. Mi-a dat doar restul si atat. Nu e vina mea! sad Offf si ce ma fac acum?

| suntserios a răspuns (pentru AleAlexutza12):

Ba e vina ta, trebuie mereu sa ceri bon daca nu ti se ofera

| AleAlexutza12 explică (pentru suntserios):

Nu m-am gandit sa cer bonul oricum magazinul se inchidea si toti erau grabiti sa aranjeze marfa, sa faca curat si poate de aia vanzatoarea nu a fost atenta sau poate a uitat.