| IvanIca a întrebat:

Am cumpărat un produs defect de la SPD Ship și nu răspund la telefon, ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tu nu ai cumparat de la SPD ship pentru ca acesta nu este un vanzator!
SPD este definita ca fiind Small Parcel Shipping. As a shipper of goods or as a recipient, small parcel delivery (SPD) is a term you might have come across. Individuals, small businesses, and large corporations use this type of delivery to transport items to customers or partners

Tu ai nevoie sa ceri refund adica returnarea banilor prin intermediul platformei prin care au cumparat acel produs, pentru ca responsabil este vanzatorul nu transportatorul, cel putin ai zis ca produsul este defect nu deteriorat!

Intuiesc ca ai cumparat de pe amazon, dar nu conteaza asta! poate sa fie orice alta platforma de e-Commerce!

| lpavel a răspuns:

Le trimiti un email...

| XMarya78 a răspuns:

Faci reclamatie la ANPC daca nu iti primesti banii

| Dumbrava_Nicolae_1972 a răspuns:

Am comandat 4 proiectoare și am primit 1 bucată la 65 lei, să vă fie rușine sunteți niște escroci o să fac denunț la politie!

| MihaelaDart a răspuns (pentru Dumbrava_Nicolae_1972):

Si site-ul TPU ce vina are ca tu ai facut comanda de pe alt site? Fa reclamatie unde ai facut comanda, TPU nu vinde produse. Citeste regulamentul site-ului sa te lamuresti.