| Nicole1234 a întrebat:

Am dat o comanda de un monitor si niste boxe de la flanco. Estimarea livrarii era 3 zile.In a 5-a zi am primit un mesaj de la firma DPD curier cum ca in decursul acelei zile imi va fi livrata comanda.Am stat acasa toata ziua, pe la 7 seara am sunat caci nu era nici urma de curier si 'doamna' de acolo mi-a spus sa stau linistita caci din moment ce am primit mesaj va ajunge daca nu cel tarziu sambata adica azi.Din parti,nici urma de curier nici astazi iar cand am sunat mi s-a spus ca ieri nu a mai avut timp curierul iar azi s-a incercat iesirea din depozit dar nu au reusit, multa logica.De vinerea trecuta am plasat comanda.Intrebarea mea este de cate ori 'se va incerca livrarea' pana sa se intoarca coletul inapoi la flanco?

2 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Pai depinde acum si unde stai tu si unde au ei sediul. Daca vezi ca in decurs de cateva zile tot nu iti vine ii mai suni odata si intrebi si daca iti zice ca tot nu au plecat sau ceva atunci Anulezi comanda la ei pe site. Iei boxele de altundeva. Probabil ca nu o pot livra pentru ca in unele zone ninge si e polei, acum nu stiu, nu ma bag, si mie mi s-a intamplat asta dar am asteptat si la un moment dat tot a venit. Eu zic sa ai si tu putina rabdare. Funda? ^_^

| Moryami a răspuns:

Ar trebui luni sa-ti vina.