| hasaf a întrebat:

Am niste intrebari, vreau sa imi deschid casuta postala la posta dar sunt putin confuz.

Toate produsele pe care o sa le comand din UE imi ajung in casuta postala?
Diferenta dintre casuta nominala si cea nenominala?
Se poate trimite colet din China pe adresa casutei postale?

Mersi, dau funda.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Diferența e că la aia nenominală nu trebuie să scrie numele destinatarului pe pachet.
Pachetele non UE nu vor fi livrate la c.p.

| hasaf explică (pentru mihai69):

Daca nu ajung la cp atunci unde?

| mihai69 a răspuns:

La oficiul poștal vamal cel mai apropiat de domiciliul tău. Sau de CP de pe adresă. Dar dacă e nenominal... va fi cam greu să fii avizat, dar mai ales să-l ridici.