| lulutza13 a întrebat:

Am racit foarte rau, dupa ce acum aproape o saptamana am fost afara si a batut vantul destul de rau. Am avut dureri de spate si de incheieturi, tuse productiva destul de urata, de care inca nu am scapat. Pentru asta am baut incepand de ieri ceai de ceapa. Ieri seara mi-a fost putin greata, iar azi de dimineata am vomitat putin.Asta dupa ce am baut cafea si am fumat.(stiu ca nu e indicat...dar deh.)In general ma simt mai bine, nu ma mai dor toate, nici macar ochii, dar am ramas cu tusea si mai sunt putin ametita.O fi de la ceaiul ala de ceapa greata? Sau pur si simplu de la raceala..care de fapt e posibil sa fie gripa? Nu m-am dus la medic pentru ca nu ma suporta prea mult si mereu stau cu orele pe acolo, iar eu ma simteam foarte rau daca nu stateam in pat deci...

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Cel mai probabil e de la raceala.Decoctul de ceapa e bun pentru tuse.Pentru raceala nu sunt sigur, dar pentru tuse da.Ia niste coldrex daca gasesti sau ai deja, incearca cu un ceai fierbinte daca nu ai coldrex.