| Alex123sss a întrebat:

Salut,acum vreo 4-5 zile am racit (febra nu foarte mare, tuse productiva, durere in gat, raceala oarecum normala )am luat cateva zile nurofen raceala si gripa si strepsil si mi-a trecut.Insa tusea productiva a ramas iar sputa (flegma) este de culoare maronie (cateodata) si cu firicele de sange tot cateodata.Tin sa mentionez ca am facut radiografie la plamani acum o luma jumatate, spirometrie si EEG si toate au iesit ok, tuse fiind ceva ce ramasese de la o alta durere in gat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Așa e după o gripă/iacrs/broșnită tusea trece mai greu dar trece

| Yiing a răspuns:

Eu zic sa mergi la medic. Este cel mai bine. Cunosc un caz trist care a plecat de la o raceala mai nasoala. Mai bine previi decat sa tratezi. Sanatate!