| Scurtu_Daniela_1972 a întrebat:

Apare c-am comandat un aparat de bărbierit, la 69 lei, ceea ce nu e adevărat.Cum îl pot anula? Acum câteva zile, am făcut o comandă și n-o găsesc.Am comandat 2 lanterne rezistente la apă la 45 de lei, iar ulterior, am găsit aceleași lanterne, la 42 de lei, pe care le-am comandat și doresc să le anulez pe cele de la 45 lei, că n-am ce face cu atâtea lanterne.Cum le pot anula? Pot plăti în rate fără dobândă cu cardul BRD Finance? Aștept răspunsul e și vă mulțumesc anticipat pentru înțelegere.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca n-ai platit poti refuza coletul. Daca ai platit, ia legatura cu magazinul sa faci cererea de retur. Aceasta se face in maxim 14 zile si banii ii primesti in maxim 30 zile. Poti plati cu cardul, in rate, numai in momentul punerii comenzii. Daca ai pus comnda cu alt mod de plata, adio.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde unde le-ai comandat!
Nu se poate plati nimci in rate pe site-urile de cumparaturi.
Pentru rate, trebeuie sa intri in magain si sa faci contarct, unde semnezi.

| MadalinG99 a răspuns:

Salut, comanda poate fi anulata, poti plati in rate dar pe eMAG sau pe site-uri care au parteneriate, este bine sa te informezi inainte.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-i spune nimeni AneiMaria50 ca da numai raspunsuri tampite? Eu am blocat-o si nu pot sa-i scriu. Am cel putin 10 obiecte cumparate in ani, in rate online.
Iata ce scrie la eMag: http://bit.ly/2OGnvw5
"La eMAG poti achita comenzile in rate fara dobanda, in functie de cardul tau de cumparaturi, atat pe site, cat si in showroom-uri." Cat de panalfabet sa fii sa nu intelegi asa ceva?!