| Dannnnii a întrebat:

Am comandat de pe eMAG cu cardul si cand sa confirm plata din aplicatie trebuia sa ii dau update, dupa a disparut confirmarea si o comanda a fost plasata, dar nu am platit. Sa anulez comanda si sa o trimit iar sau sa astept?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

O să primești pe mail probabil un link sa reincerci plata daca nu a fost cu succes

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu era mai simplu sa intri pe eMAG din Google? Cauti produsul, faci comanda la un easybox din zona apropiata de tine si platesti cu cardul la livrare? Si nu ai batai de cap.

| maphiotul a răspuns (pentru darrio2007):

Nu se mai poate din google, de o vreme nu mai au site
Sau doar mie nu mi-l arată?

| darrio2007 a răspuns (pentru maphiotul):

Doar tie.

| maphiotul a răspuns (pentru darrio2007):

Dar stai...te-ai uitat de pe telefon sau laptop?
Eu de pe telefon

| Roger645 a răspuns (pentru maphiotul):

Pe telefon sunt diverse limitari fata de Windows PC, nemaivorbind ca ecranul de 10cm nu sufera comparatie cu cel de 40cm. Treburile serioase ( cumparaturi, banca etc), business le fac strict cu PC.

| maphiotul a răspuns (pentru Roger645):

Da,cam asa e
Doar ca eu is tot timpul in mișcare si nu pot lua peste tot laptopul la mine
Deci ma folosesc si de telefon

| Roger645 a răspuns (pentru maphiotul):

Da, nu ai de ales.

| darrio2007 a răspuns (pentru maphiotul):

De pe orice. Telefon Huawei care nu are Google play(Google am descarcat din Petal Search), laptop si tableta.
La dispozitivul tau este problema.

| maphiotul a răspuns (pentru darrio2007):

Pai si cum atunci?
Eu nu am blocat site-ul eMAG sau ceva

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te in contul tau de eMag, la capitolul comenzi, poate ca a fost platita! Daca nu, ai optiunea de a plati sau a sterge comanda si sa faci alta.

| Roger645 a răspuns:

Din contul tau eMAG, anuleaza online cat mai repede comanda curenta neclara si fa alta. Nu incurci/ deranjezi pe nimeni daca faci treaba asta repede ( adica e nefacturata/ neexpediata).

| Dannnnii explică (pentru Roger645):

Te pune sa reincerci plate, mersi de raspuns

| Roger645 a răspuns (pentru Dannnnii):

Poti suna la ei, uneori se asteapta 5-20min, le dai nr comanda sa verifice :
Inregistrare comenzi, anulare si modificari comenzi
T*: 021 200.52.00
M*: 0722.25.00.00
*linii telefonice cu tarif normal
Program: Luni – Duminica: 24/24