| AleexNC a întrebat:

Știe cineva cum pot cumpăra un produs de pe Emag în rate fără dobândă cu cardul?
Am văzut că se poate plăti în rate fără dobândă doar dacă ai un card la una dintre băncile partenere. Eu am la BCR.
Când vreau să finalizez comanda și selectez plata cu cardul nu îmi apare opțiunea de a plăti în rate:

https://imgur.com/gzMgbEW

Opțiunea aceea îmi apare doar la finalizarea comenzii când trebuie să plătesc sau este ceva ce îmi scapă?
Ce-i drept, astăzi abia am introdus cardul la "cardurile mele", bănuiam că nu am opțiunea, deoarece nu a fost verificat încă...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai card de credit BCR special pentru astfel de cumparaturi sau doar un card simplu de debit, pentru ca il al doilea caz ala nu functioneaza pentru plata in rate

| AleexNC explică (pentru suntserios):

Aa, da... este unul simplu. Am crezut că se poate şi aşa. Mulțumescbig grin