| Viper130 a întrebat:

Are cineva un card gol ca sa imi confirm contul paypal? Sau stiti o metoda sa il confirm fara sa am card de credit?

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Cum ti-ai facut cont la banca fara sa ai card? Stii ca ai nevoie de cont in banca pentru a avea paypal. nu? Altfel nu ai unde sa bagi banii cu care vei plati sau unde sa primesti bani daca esti tu cel care vinde.
Si nu poti sa fraudezi paypayl-ul, dupa ce il confirmi pe site, trebuie sa mergi la banca, apoi paypal iti va lua 0, 15 euro sa se convinga ca e contul tau (bani pe care ii primesti inapoi) apoi mergi iar la banca scoti extrasul de cont si ai un numar la tranzactie (cei 0, 15 euro pe care ti i-a luat paypal) si scrii numarul acela pe site.
Nu e asa simplu cum crezi. Eu am payplay si iti povestesc din propria experienta. Greu ii poti frauda. Ca sa nu spun ca atunci cand banca autorizeaza contul pentru paylpal, ei or sa vada ca numele titularului contului nu e acelasi cu numele tau care l-ai scris pe site...