| ziftode a întrebat:

As dori niste detalii despre AliExpress
1. trebuie sa platesti inainte? (cu, card bancar)
2. iti vin acasa sau la posta?
3. daca iei mai multe produse fara transport gratuit trebuie sa platesti transportul separat (mai ales daca nu sunt de la aceeasi firma)

si nu mi-ar pare rau sa aud povesti de success, povesti de groaza despre ei happy

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. logic, ca niciun site care livreaza international nu va accepta ramburs
2. la posta
nu exista povesti de succes sau de groaza, exista client la care au ajuns produsele, clienti la care nu au ajuns

| ziftode explică (pentru suntserios):

"multumesc"... as vrea niste raspunsuri din partea unora care chiar au experienta cu ei, si nu din cultura ta generala fara nici macar sa incerci sa verifici inainte

https://www.aliexpress.com/......51918.html

daca la platit inainte ai dreptate, la venitul prin posta ai dat kix cu brio, acolo sunt 4 metode de shipping, inclusiv DHL care inseamna SIGUR ca iti vine la usa!

| AlexSalling a răspuns:

1. Da
2. Acasa
3. Da

| Kely2820 a răspuns:

1.Da
2.La poștă
3.Nu, deoarece produsele chiar daca sunt de la firme separate nu plătești transportul de 3 ori

Despre povesti cu aliexpress, sunt multi la care le-au venit o camasa rupta, alt colet, etc. De la o firma chinezească nu te poți astepta mereu sa ai parte de bucurii, fiecare cum ii pica norocul.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ziftode):

Perfect, te ai lamurit singurel.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ziftode):

Sunt curios daca ai sa dai inca odata pretul obiectului doar pe transport

| Laurentiu_Mihai_1989 a răspuns:

1. Da
2. La poștă
3. Da
Se mai intâmplă să te și dezamăgească. Practic des cumpărăturile online, inclusiv cele de pe AliExpress.
Apropo, știi cum să te lipsești de plata pentru livrare? Folosește baack.com, oferă un cashback bun de tot pe AliExpresswinking