| lllPauLlllCostylll a întrebat:

As vrea sa cumpar csgo pe steam, pot sa cumpar cu card visa in lei? si daca da e adevarat ca trebuie sa ai 5 jocuri cumparate pe steam sa poti vinde skinuri?

4 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Da poti cumpara cu card visa, de treaba cu skinurile nu stiu. happy

| lllPauLlllCostylll explică (pentru IonuţR1995):

Chiar daca e in RON?

| IonuţR1995 a răspuns (pentru lllPauLlllCostylll):

N-are treaba, eu am Visa Electron, card in lei. Cand vrei sa platesti, se face automat conversia la cursu' valutar din respectiva zi.

| tickey a răspuns:

Jocul il poti cumpara cu orice card. Cand vei face plata, se va face automat schimbul valutar al celor de la visa. Pune cu 10 lei mai mult pe card, pentru a fi sigur. In legatura cu skinurile, nu trebuie sa ai 5 jocuri cumparate. O sa poti sa vinzi si cumperi skinuri dupa o anumita perioada de la cumpararea jocului. Ma refer ca pagina de market e blocata pentru tine in a face tranzactii. Poti decat sa vizualizezi. Dupa perioada respectiva poti cumpara sau vinde skinuri. Ca sa cumperi skinuri trebuie incarcat portofelul steam, tot prin tranzactie cu un card. O zi buna.