| karma123 a întrebat:

As vrea sa fac rata la un telefon, de pe eMag / Altex, care e maximul de rate? 36? Sau de pe Flip cu tbiBank, am văzut că poți face până la 60 de rate, sa fie teapa?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce sa fie teapa?
Fiecare magazin are propriile reguli si conditii, deci unde-i teapa?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de cat iti permite cardul de credit prin care faci rata.

| johnnny123 a răspuns:

Chiar ai de gând să plătești 5 ani rate la un telefon?

Răspuns utilizator avertizat
| UserRo10 a răspuns:

Prietene. Ai o mare problema. Durata medie de viata este 24 luni. Daca iei cu 36/60 rate te vei trezii ca platesti un telefon care e deja distrus si invechit

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu face rate la niciunul ca e dobanda mare (55%)ca la camatari daca vrei rate fa un card de cumparaturi cu dobanda 0 si poti lua pana la 36 rate fara dobanda. cardul se emite cu suma pana la 6 salarii nete.

| just4ubr2015 a răspuns:

Suntem prea saraci ca s-a luat telefoane sh daca tot iei in rate ia unul nou nu sh folosit de altul.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Nu îți recomand să îți faci rate la un telefon pe care îl folosești în scop personal. Dacă telefonul te ajută să produci atunci este altceva… Pe Flip ieși puțin mai ieftin, dar ține cont că sunt telefoane SH.