| Cristian2336 a întrebat:

Daca cumpar de pe Altex sau Flip un telefon (iphone /Samsung) in 4 rate si platesc doar prima rata, are cum sa-mi blocheze telefonul? Dau funda!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Telefonul nu ti-l blocheaza. Dar asta e cea mai mica problema pe care o vei avea. Vei fi pus pe lista datornicilor la firmele de recuperare. Si vei plati si mai mult. PENTRU CA TOT VEI PLATI. Asa ca plateste toate ratele daca ai de gand sa cumperi un telefon.

| Wr3nch a răspuns:

Heh. Crezi ca daca ar fi asa usor nu ar face toata lumea schema? O sa te caute recuperatorii pana te saturi, si dupa o sa te dea in judecata cu proprire salariu. Stii ce înseamnă asta? Că dupa daca ai nevoie de un imprumut nu iti da nimeni. Doar camatorii, si aia fac exemple din tepari.

| NLS a răspuns:

N-o sa blocheze nimeni aparatul, dar o sa ti se întâmple lucruri mult mai rele, ce te vor urmări toată viata.

| johnnny123 a răspuns:

Telefonul nu ți-l blochează nimeni. Dar te vor căuta firmele de recuperare. Ceea ce e mult mai rău.