Întrebare recomandată | Naigroeg a întrebat:

As vrea sa stiu cat valoreaza un costum popular original (din zona Olteniei), si as vrea sa stiu unde il pot vine?
P.S. Scuzati daca nu am pus categoria corecta.

3 răspunsuri:
| Siyah a răspuns:

Depinde de vechime si de starea in care se afla. - asta daca vrei sa il vinzi la colectionari sau muzee; Daca e doar un constum normal, relativ nou, din materiale noi, care ar putea fi purtat la o serbare de exemplu, mai mult de 250-300 lei nu cred ca valoareaza.

| Naigroeg explică (pentru Siyah):

Pai costumele alea au o vechime de peste 60 de ani si sunt lucrate manual din materiale vechi

| sara2014 a răspuns:

Daca imi trimiti cateva poze, as putea sa ti spun o valoare estimativa. Eu si colectionez costume. Poate iti fac o oferta! Adresa de mail este sonia.isacov@yahoo.com