| Amely21 a întrebat:

Ati achiziționat vreodată ceva de le Wish? Ce părere aveți?

12 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nope, nu ma incinta. Maruntisuri cumpar de pe Ali/GB de obicei. Eventual de pe Amazon, cand imi mai trimit un cupon de-ala de 5 dolari.

| Frank51 a răspuns:

Cumpar de cativa ani, si acum am vreo 3 comenzi. Coletele ajung in jur de 5-6 saptamani, iar in caz ca produsul ajunge deteriorat, primesti banii inapoi.

| Goete a răspuns:

O data. Prima si ultima.
Amazon nu se compara cu nici un alt vanzator pe net in ceea ce priveste rapiditatea si garantia oferita

| Amely21 explică (pentru Goete):

In cat timp a ajuns? Eu am dat comandă săptămâna trecută și am crezut că până la Crăciun ajunge...Dar acum văd că un produs sau două scrie că ajung abia în ianuarie

| Amely21 explică (pentru Goete):

Și ce magazine îmi mai recomanzi?

| Goete a răspuns (pentru Amely21):

In decembrie de congestioneaza mult transportul cumparaturilor facute din china. Eu ma gandesc bine inainte de a cumpara din China in principal pentru problema garantiei si in al doilea rand pentru timpul de sosire.
Cumparaturile de pe Amazon, fiind client Prime sosesc foarte multe dintre ele gratuit si in ziua urmatoare. Dar nu stiu daca Amazon face livrari Prime in Romania.

| Goete a răspuns (pentru Amely21):

Ebay, la fel ca AliExpress sunt diferiti vanzatori.
E recomendat sa folosesti Paypal

| Amely21 explică (pentru Goete):

Și Joom? Tot de acolo este?

| Goete a răspuns (pentru Amely21):

Sincer Nu mai ții minte De ce am renunțat la el nu lua asta ca o opinie negativă

| Goete a răspuns (pentru Amely21):

Uită pe la opiniile de pe Play Store dacă ai Android

| Yurisa a răspuns:

Nu am achizitionat eu, cu prieteni de ai mei. E un site ok, dar trebuie sa fii atent la cateva lucruri:
1. Nu iti cumpara haine de acolo, realitatea nu e ce vezi in poza.
2. Uita-te la recenziile si nota produsului, cu cat mai multe cu atat mai bine
3. Trebuie sa fii constient ca dureaza destul de mult sa iti vina, sunt din China.

| Yurisa a răspuns (pentru Yurisa):

Also, nu iti cumpara chestii electrice laughing rezuma-te la maruntisuri: jucarii pentru pisici, huse de telefon, etc