| Andra_Ahnana_ a întrebat:

Aveți încredere în comenzile de pe eMAG? As vrea sa comand un adaptor pentru laptop, dar am dubii și în (media galaxy nu l-am găsit)

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Aveți încredere în comenzile de pe eMAG?"

dacă comenzile sunt prost făcute, de ce ai avea incredere in ele?

Dar site-ul e poate, cel mai serios din țară

| johnnny123 a răspuns:

EMAG este cel mai mare magazin online din România. În ce privință ai dubii?

| Andra_Ahnana_ explică (pentru johnnny123):

Am comandat o dată cu trimer și nicidecum calitatea specificata in descriere.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am comandat o gramada de chestii de pe eMag de la cosmetice pana la motocoasalaughing si totul a fost foarte ok. Bineinteles ca e de incredere. Adica nu stai cu stres ca o sa primesti teapa sau ceva. cum am mai auzit ca s-a intamplat pe Olx si altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt veteran in comenzile de pe eMAG. Am comandat de la preșuri, șosete ( pe care le am și azi, după 3 ani - calitate, nu gluma ) dezumifucator pentru camera, produse de igienă, tensiometru pentru mama, aparat de tuns,, jucării pentru nepoti, cărți de colorat, machete de colecție pentru mine din seria Fast and Furious sau Stranger Things ( na, hobby-uri), parfumuri, iar recent o roata pentru bicicletă. Adevărat ca nu toate au fost livrate de eMAG ( este și eMAG și eMAG marketplace - partener eMAG), însă eMAG printre cele mai serioase magazine online din România. Sunt serioși în privința asta, iar dacă anulezi o comandă plătită cu un card salvat, atunci banii sunt returnați automat în cont. Recent am plătit cu cardul si la partener eMAG ( roata de la bicicleta care nu a fost deloc ieftină - 355 lei ), iar totul a decurs fără probleme. Eu am încredere în serviciile lor și la nevoie voi comanda fără dar sau poate.
Apropo, îți recomand totuși livrarea la easybox. Costa mai puțin decât curierul.

Îți dai seama dacă comanda ta este livrata de eMAG dacă în coșul de cumpărături apare opțiunea asta "produse vândute și livrate de eMAG". Dacă apare alt comerciant, atunci produsele tale sunt vândute de partener eMAG si aici totul se schimba, costul livrării se schimbă in funcție de fiecare partener în parte.

| rxbiesx a răspuns:

Sincer eu n am primit niciodata scam de pe eMAG, deci da, am incredere. uita te si tu la recenzii inainte sa comanzii acel adaptor