| anonim_4396 a întrebat:

A cumpărat cineva ring light (lampa circulara)online? Am găsit foarte multe site-uri și destule modele, însă nu ma pricep și nu știu care este de încredere. Dacă are cineva sa îmi spuna și mie de unde l a achiziționat și cât de mulțumit este.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Într-adevăr, sunt multe modele - ideea e că diferă n funcție de scopu lor: foto, video, make-up... Tu pentru ce ai nevoie?

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Pentru fotografii îmi trebuie

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite aici ceva destul de bun:
https://www.f64.ro/......0-leduri/p
Evident, poți alege și altceva din oferta lor.
Eu personal nu am folosit, prefer blițul, dar poate fi o soluție. Totuși, pentru fotografia de studio, aș alege niște lumini dedicate (spot, o umbrelă reflectorizantă, reflector cu soft etc.) Am văzut un clip filmat cu iluminare de la o lampă din asta și persoana părea să aibă ochi de "alien"... Dar sigur e ok la fotografia de produs.

| nicu991 a răspuns:

Https://m.emag.ro/......DJ2P88BBM/
Destinatia lor e pentru machiaj. Daca vrei sa faci vloguri si sa te filmezi iti va trebui mai mult de-atat.

| anonim_4396 explică (pentru nicu991):

O ai tu pe asta?

| nicu991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, dar are ceva reviewuri pozitive si-n plus e la reducere.