| r3laxX a întrebat:

Buna,

A mers mama la banca ca sa ceara un card Visa, toate bune doar ca cardul este in lei.
Persoana respectiva de la banca a spus ca poate sa-l faca doar in lei.
Eu am nevoie de el ca sa cumpar ceva de pe aBay unde preturile sunt in $.
Sa presupunem ca am 50 lei pe card. si ce vreau eu sa cumpar valoreaza 5 $ ( cu free shipping ). Pot sa cumpar?

Răspuns Câştigător
| DisturbeDd a răspuns:

Se face conversia automata la cursul curent leu-dolar, deci da, poti sa cumperi fara nici o problema

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce banca? Banci gasesti si prin parc.

| AFR81 a răspuns:

Eu plateam luna de luna pentru un joc. Acolo tot in dolari cerea. Nu a fost absolut nicio problema ca eu aveam cardul in lei.