| Nicky06 a întrebat:

am 11 ani, iar anul acesta, de craciun vreau sa le cumpar singura cadouri parintilor mei (pana acum eu cu tata cumparam pentru mama, iar eu cu mama pentru tata). dar nu am nici o idee ce sa le cumpar avand in vedere ca "bugetul meu este limitat"... stiu ca e putin devreme sa ma gandesc la cadouri, dar vreau sa fie perfect. :3. Intrebarea mea este: ce sa le cumpar parintilor?

8 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cu siguranta vor aprecia foarte mult orice le-ai cumpara, gestul este minunat si asta conteaza in primul rand. Ei stiu ca nu nu ai buget, deci cu siguranta nu vor fi dezamagiti c-au primit un fular si nu un iphone happy Deci, precum ziceam, le poti lua un fular tatei, sau o cravata daca poarta, mamei o esarfa, sau o rama foto pentru amandoi in care sa pui o fotografie cu voi 3. Sau tatei o sticla de vin si mamei o cutie cu bomboane, Sau cate un tricou cu ceva inscriptionat (sau nu) sau mai sunt niste magneti, sau placute, sau cani cu cea mai buna mama/cel mai bun tata. Sau cate o agenda de birou cu 2014 daca folosesc, asa sigur o sa-si aminteasca in fiecare zi ca aia e cadou de la tine happy Astea sunt sugestii care ar costa in jur de 15-20 de lei de fiecare, sa stii cam cati banuti sa strangi.

| cupydo0n a răspuns:

Ar fi frumos daca le-ai face tu o felicitare originala, cu un mesaj pentru ei. In afara de asta, e de ajuns daca le iei ceva semnificativ (O carte, Ciocolata, o esarfa sau o pereche de cercei pentru mama ta, etc.).

Sper ca am fost de ajutor.
O zi buna in continuare.

| silvershark a răspuns:

Pe raio.ro, gasesti cadouri potrivite pentru parinti, pentru mama poti cumpara un colier, o caseta de bijuterii si tataului ii poti lua un set cadou sau alte accesorii utile. http://raio.ro/cadouri-femei

| NoName_3557 a răspuns:

Ai putea sa le faci tu ceva https://www.youtube.com/watch?v=ezCqZGePQ2I, sau poate ceve intersant de pe site-ul asta http://mindblower.ro/ mie personal imi place cana in care poti sa pui un biscuite :)

| Corinnusik a răspuns:

Ar fi mai bine să întrebi tu singură dar fără ca ei să-și dee seama. Cîteodată să îi întrebi ce le place iar dacă nu merge îți voi da și eu niște idei pentru mama ta: ceva din accesorii.

| Anonima209437 a răspuns:

Pai sa stii ca te ineleg si eu am trecut prin asta,trebuie sa-ti cunosti parintii, eu am facut asa: am aflat culorile preferate, florile preferate, cantecele preferate si tot asa! happy pana la urma, avand in vedere ca de abia aveam vreo 20 lei am facut asa, am decorat o felicitare pentru fiecare si am desenat florile preferate in culoarea preferata, am compus un cantec asemanator cu cel preferat si mamei i-am cumparat o bluza si o oja si tatei un tricou :3 sper ca am fost de ajutor si stai linistita mai ai timp sa stangi bani, fiecare 10 banuti conteaza pana la urma mai multi la un loc fac un leuwinking

| Nicky06 explică (pentru Anonima209437):

Sincera sa fiu, nu prea le am eu cu desenatu :p, iar felicitari mai au de la mine, muullttee... iar legat de bani: nu ma prea chinui eu sa ii strang, am bursa big grin. iar de fiecare data cand ii intreb care ii... preferat(a), spun ca nu prefera unul (/una) anume.

| Anonima209437 a răspuns (pentru Nicky06):

Oh imi pare rau... am incercat sa fiu de ajutor happy