| yoyo_2588 a întrebat:

Am achiziționat un produs acum câteva zile de la new yorker si am intrebat-o atunci pe o angajată de-a lor daca in cazul in care vreau sa returnez produsul, pot primi banii inapoi iar ea a zis ca da. Astăzi sun la ei la magazin si ii întreb aceeasi chestie, iar ca răspuns primesc ca ei nu îmi pot rambursa banii, doar un voucher pot primi. A mai returnat cineva in anul 2018 produsele de la New Yorker si si - a primit banii inapoi? Vreau sa stiu ca sa nu bat maine un drum degeaba pana la magazin si sa nu rezolv nimic. Am auzit ca magazinele nu sunt obligate sa returneze banii decat daca a fost comanda on line

1 răspuns:
| Peridava a răspuns:

Ai auzit rau. Dar daca nu faci efortul sa mergi pana acolo, nu rezolvi nimic. Mergi, vorbeste, argumenteaza, aminteste-le ce au afirmat... pune-ti picioarele si mintea la lucru!