| AnOnImUl321123 a întrebat:

Buna!
Am avut un lant de argint (ma rog cred ca era de argint), oricum nu imi mai pasa, deci lantul pe care l-am avut avea scris pe inchizatoare si pe cealalta parte numerele 925, daca era argint e bine daca nu asta e. L-am purtat cand am mers la strand si il aveam si cand intram in apa si nu avea nimic, culmea ca fix in ultima zi, cand urma sa venim acasa lantul incepuse sa se faca de o culoare rosiatica, l-am bagat si l-am lasat intr-un pahar in care am bagat cola cu putin detergent si cu otet. (ma rog), intrebarea e, cum imi dau seama ce nu suporta pielea mea? Aurul sau argintul, cand mi-am facut gaura in ureche am purtat 2 saptamani cercel medicinal din aur si nu m-amititat si nu am avut nimic, acum vad ca nu era de argint lantul ci din..cupru. cred straight face Ma rog lasati faza cu lantul celalalt, faza e ca e deja sambata seara, iar eu vreau sa merg luni sa imi cumpar un lant de argint sau de aur, nu stiu de care sa imi iau pentru ca nu imi pot da seama ce nu suporta pielea mea, de la ce ma irit, de la argint sau de la aur.
Va rog raspundeti!
FUNDAAAA

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Vezi "argint 925" :http://www.bijuteriimag.ro/bijuterii-argint-925-articol67.html

p.s. Pielea unora nu suporta nici argint, nici aur.