| OlimpiuMihaiMircea a întrebat:

am cumparat de pe Ebay un adaptor de hard prin paypal, mi.au extras bani si totul e ok, doar ca, cand merg sa ridic coletul, tipul de la posta vamala imi spune ca am primit un e-mail si ca trebuie sa scot o fisa la imprimanta ca sa pot scoate coletul si sa platesc tva-ul, dar nu stiu care tva, in comanda de pe Ebay, nu-mi specifica nimic, ce trebuie sa fac? Ce hartie trebuie sa scot?

1 răspuns:
| decodesky a răspuns:

Este prima oara cand aud sa ceara un pitic ce cara bagaju acte happy dar in fine e vorba despre Romania. Scoate la imprimanta email-ul care ti-a venit precum ca ai platit obiectul. si da-i la fraier in nas cu ea happy TVA-ul se plateste la chestiile electronice. Nu stiu cat este exact dar undeva intre 19 - 24%. Daca face figuri Vamesu da-i peste bot si spune-i sa care coletu inapoi