| plasmaticus a întrebat:

Buna,

Am cumparat pentru prima data un produs de pe amazon, dar a venit defect, spart in pachet si nu gasesc in site un loc unde sa reclam asta pentru macar un refund partial.
Imi puteti spune ceva in sensul asta?
Am cumparat sute de pachete de pe ebay si aliexpress unde am gasit locul in care sa cer refund cand erau probleme, dar pe amazon nu gasesc deloc.
Multumesc

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ai la dispozitie 14 zile sa trimiti produsul inapoi si sa ceri banii. Exista, pe site, un formular de retur. Nu mai stiu exact pe unde dar, daca intri la sectiunea FAQ, gasesti detalii.

| Crackman a răspuns:

Suna la ei... Au suport non stop

| Februar30 a răspuns:

Probabil ai optiunea asta la istoricul comenzilor tale. Si pe pagina comerciantului ar trebui sa apara detalii legate de retur.

| DanielBosu a răspuns:

Olx.ro