| Skipper12 a întrebat:

Saut TPU! Amazon Ebay sau ALiexpress, Si daca unl dintre ele, de ce. Dau funda ^^

Răspuns Câştigător
| marcflo a răspuns:

Buna
Te ajut eu si iti scriu din experienta!
Am aproape 100 de comenzi facute pana acum si continui sa comand. Sunt chestii foarte faine, de calitate si foooarte ieftine.
Ca sa stii exact ce si cum citeste aici: http://doy.ro/cum-cumpar-cum-comand-cum-platesc-ghid-aliexpress/
Si dupa ce ai citit ghidul aliexpress explicat pas cu pas, citeste si cateva sfaturi foarte utile aici: http://doy.ro/7-sfaturi-pentru-aliexpress/
Spor la cumparaturi :)

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate 3 sunt site-uri de vanzari online!
Deci, ce vrei sa stii despre ele?

| Skipper12 explică (pentru Violleta2022):

Ti-ai raspuns singura, "vanzari online" happy

| vocea a răspuns:

Amazon Ebay deoarece eBay generează venituri printr - un sistem complex de taxe pentru servicii, listare caracteristici ale produsului,

| Alicezzz a răspuns:

Aliexpress. Eu nu am avut probleme cu nici o comanda. Vorbesti cu vanzatoare in privat si iti raspunde in scurt timp la orice problema. Bani nu se duc la vanzator fara confirmarea ta ca ai primit produsul comandat. Cat timp nu dai confirmarea bani stau in cont la aliexpress. Comanda vine in 30-45 de zile pe free shipping. Daca ai probleme cu produsul sau iti expira termenul de sosire, deschizi disputa cu pretentiile tale( vrei bani inapoi, returnezi produsul etc) si daca vanzatorul refuza atunci intervine aliexpress care iti vor returna suma platita. Nu stiu cum vin produsele in Romania daca trebuie sa mergi la posta dupå colet dar in Dk unde stau eu vin in posta direct si daca este coletul mai mare direct postasu la usa.

| Skipper12 explică (pentru Alicezzz):

Si daca imi ajunge produsul si nu ii confirm ca a ajuns dar de fapt nu?

| Alicezzz a răspuns (pentru Skipper12):

Produsul este urmarit de vanzator si stie cand e la tine in tara sau ca ti a fost livrat! Un exemplu: ai comandat ceva, iar vanzatorul pune termenul de 39 de zile si tie ti a sosit in 20 de zile dar tu nu ii dai confirmare ca ai primit, el isi ia bani pe produs dupå 39 de zile. Alta chestie Daca tu vezi ca au trecut 35 de zile din 39 de zile si nu ai primit produsul ii dai mesaj la vanzator da mareasca protectia la cele 39 de zile cu 14 zile sau 7 cat o vrea daca nu raspunde deschizi disputa ca iti vrei bani inapoi.

| sabinn21 a răspuns:

Ma acum nu stiu cel mai sigur mi-se pare amazon pe ebay sau pe aliexpress poti lua tepe daca nu te uiti la calificativele si unele dintre dovezi ale vanzatorului

| Lexi27 a răspuns:

AliExpress.Mie mi s-a parut sigur.Chiar daca stai mult si asteptii sa iti vina comanda macar stii ca vei avea ceva bun.Si daca iti vine comanda stricata, rupta sau zgariata poti sa o returnezi fara probleme si primesti banii inapoi. big grin Deci daca vrei sa comanzi ceva pregateste-te ai mult de asteptat.Cam o luna-doua.